PROTOKÓŁ
z posiedzenia jury XXXIV Biesiady Teatralnej – Horyniec – Zdrój 2013
Jury Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w składzie:
Edward Linde - Lubaszenko – przewodniczący
Remigiusz Caban
Łukasz Drewniak
Ryszard Jakubisiak
po obejrzeniu w dniach 14 – 17 lutego 2013 roku 15 spektakli konkursowych postanowiło przyznać:
w kategorii zespołów teatralnych małych form
Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego – Teatrowi Przedmieście z Ośrodka Działań Teatralnych Anety Adamskiej w Rzeszowie za spektakl „Święto”.
Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu Teatrowi Fiakier z Domu Kultury Dorożkarnia z Warszawy za spektakl „Wyjowisko” w reżyserii Stanisława Dembskiego.
Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój Teatrowi Planeta M. z Poznania za spektakl „Tańce w Ballybeg” w reżyserii Magdaleny Płanety.
w kategorii indywidualnych dokonań twórczych
Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego – Annie Rozmianiec za role i współpracę reżyserską i koncepcyjną w spektaklu „Pani Koch” Teatru Fuzja z Poznania.
Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu - Anecie Adamskiej za reżyserię spektaklu „Święto” Teatru Przedmieście z Rzeszowa.
Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu - Robertowi Stępniewskiemu z Teatru Resursa z Radomia za koncepcję międzypokoleniowego zespołu i trafny dobór repertuaru.
Nagroda specjalna „Róża Horyniecka” ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec spółka z o.o wraz z nagrodą pieniężną trafia do Teatru Puk-Puk ze Świdnika za spektakl „Mąka” w reżyserii Katarzyny Marjasiewicz.
Nagrodę rzeczową państwa Marii i Jana Lechowiczów zwana także Nagrodą Nadziei ufundowaną przez Biuro Usług Komputerowych LECH-KOM w Lubaczowie otrzymuje debiutanka Weronika Nawieśniak z „Zespołu Teatralnego Sceny i” z Krakowa, która wystąpiła w spektaklu „Lilje” w reżyserii Joanny Rudkowskiej.
Jury jest usatysfakcjonowane wysokim poziomem artystycznym tegorocznej Biesiady, docenia wielką rolę horynieckiego festiwalu w integrowaniu środowiska teatralnego, tworzenia płaszczyzny dla dialogu pokoleń twórców. Cieszy nas różnorodność stylistyczna konkursowych przedstawień, szczerość i pasja poszukiwań artystycznych, czego daliśmy wyraz w pospektaklowych omówieniach. Dziękujemy organizatorom i gospodarzom – Centrum Kulturalnemu w Przemyślu, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Horyńcu Zdroju za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery towarzyszącej spektaklom i spotkaniom. Czekamy z niecierpliwością na kolejną, jubileuszową, 35. edycję horynieckiej Biesiady.
I fotorelacja z Biesiady Teatralnej
II fotorelacja z Biesiady Teatralnej