Złoty Róg Myśliwski Króla Jana, czyli pierwsza nagroda w kategorii dokonań zespołowych 32. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju przypadła Teatrowi Fieter z Ozimka za spektakl "Którzy upadają. Słuchowisko" Samuela Becketta. Nagrodę ufundowała Karpacka Spółka Gazownicza.
Srebrnym Rogiem i nagrodą ufundowaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego uhonorowano Teatr Nieznany z Białegostoku za "Parady" Jana Nepomucena Potockiego, a Brązowy Róg i nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój otrzymał Teatr Tańca ES z Lublina, za autorską sztukę "Sceny z więźnia".
W ramach Biesiady przyznano także Misy Borowiny – nagrody za indywidualne dokonania twórcze. Laureatem Złotej Misy i nagrody ufundowanej przez Starostę Lubaczowskiego został Michał Pustuła z Teatru Ecce Homo z Kielc. Jury nagrodziło go za rolę w spektaklu "Gracz" Fiodora Dostojewskiego. Zdobywcą Srebrnej Misy i nagrody ufundowanej przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu został Jerzy Kałduś z Teatru Jednego Aktora z Lublina, który wyreżyserował i odtworzył rolę w sztuce "Stary" Juliana Kawalca. Natomiast Brązową Misę i nagrodę, którą również ufundował Dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu, przyznano Sebastianowi Budnickiemu, Pawłowi Mitrowskiemu i Tomaszowi Mitrowskiemu - aktorom Kompanii Teatralnej Mamro z Białołęckiego Ośrodka Kultury za przedstawienie "Kolacja na cztery ręce" Paula Barza.
Jury przyznało też cztery wyróżnienia, otrzymali je: Teatr Puk Puk ze Świdnika za spektakl „Basia”, Scena Młodych Studio P z Torunia za spektakl „Uległość” wg Eugene`a Ionesco, Teatr Boczny z Lublina i Częstochowy za przedstawienie „M” oraz Grupa Plaster z Jarosławia za spektakl „Juwenilia. Dziwny sen? Mamy!!!” wg Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Swoją nagrodę publiczność przyznała Teatrowi Ecce Homo z Kielc.
W niedzielne popołudnie podczas uroczystej gali laureaci odebrali nagrody 32. Biesiady Teatralnej - Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu-Zdroju, a publiczność mogła ponownie obejrzeć trzy nagrodzone spektakle.
W tegorocznej Biesiadzie wzięło udział 15 zespołów niemal z całej Polski, organizatorzy wybrali je z około 40 zgłoszonych do udziału w imprezie. Zespoły, których członkami są w większości bardzo młodzi ludzie, zaprezentowały się zarówno w repertuarze klasycznym, jak i w adaptacjach twórców współczesnych oraz we własnych programach autorskich.
Ich występy na scenie dawnego teatru dworskiego Ponińskich w Horyńcu-Zdroju, a obecnie Gminnego Ośrodka Kultury tradycyjnie oceniało profesjonalne jury. W tym roku zasiedli w nim: Zbigniew Chrzanowski - reżyser, aktor, dyrektor Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, Łukasz Drewniak - krakowski dziennikarz i krytyk teatralny, Przemysław Tejkowski - aktor i dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz znana warszawska aktorka Małgorzata Zajączkowska, którą podziwiano w monodramie Esther Vilar „Matematyka miłości” podczas wieczornego przedstawienia w piątek, 21 stycznia.
Jurorzy w ramach imprezy prowadzili także warsztaty teatralne.
Organizatorami Biesiady byli: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju i Urząd Gminy w Horyńcu-Zdroju. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Marszałek Województwa Podkarpackiego, patronat medialny: Tygodnik „Życie Podkarpackie”, Gazeta Codzienna „Nowiny” i Nowiny24.pl, Telewizja Rzeszów oraz Radio Rzeszów.
Imprezę finansowo wspierał Zarząd Województwa Podkarpackiego i Sponsor Karpacka Spółka Gazownictwa.