15 maja w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się jubileuszowy XXV Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego „Taneczny Krąg”, którego celem jest między innymi upowszechnianie tańca ludowego wśród dzieci i konfrontacja artystycznych dokonań dziecięcych zespołów tańca ludowego z terenu południowo-wschodniej Polski.
Podczas tegorocznej edycji swoje umiejętności przedstawiło 13 zespołów z województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Blisko 400 uczestników zaprezentowało się w suitach tanecznych, tańcach narodowych i zabawach tanecznych, które były oceniane w dwóch kategoriach: opracowane artystycznie, zbliżone do folkloru tradycyjnego. Gościnnie wystąpił również słowacki Zespół „Chemloňačik” z Humennego.
Jury w składzie: Alicja Haszczak – choreograf, Wiesława Hazuka – choreograf i Jerzy Dynia – muzyk, folklorysta po obejrzeniu prezentacji taneczno-muzycznych postanowiło przyznać tytuł Laureata Przeglądu Zespołowi Pieśni i Tańca „Roztocze” z Tomaszowskiego Domu Kultury w Tomaszowie Lubelskim, który ponadto został zakwalifikowany do udziału w Festiwalu Folklorystycznym Uliči na Słowacji w dniach 2-3 lipca br.
Dwie równorzędne I nagrody zdobyli Zespół Pieśni i Tańca „Kresowiak” z Woli Uhruskiej oraz Zespół Tańca Ludowego „Arkan” z Przemyśla.
Dwie równorzędne II nagrody otrzymali Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lasowiacy” ze Stalowej Woli oraz Zespół Pieśni i Tańca „Lubeńka” z Lubeni, natomiast dwie równorzędne III nagrody przypadły w udziale Dziecięcemu Zespołowi „Abrakadabra” z Mielca oraz Zespołowi Tańca Ludowego „Włodawiacy” gr. I z Włodawy.
Jury przyznało również I wyróżnienie Zespołowi Pieśni i Tańca „Dzikowianie” z Dzikowca za prezentację tańców lasowiackich. Pozostałe wyróżnienia odebrali: Zespół Tańca Ludowego „Włodwiacy” gr. III z Włodawy za prezentację tańców z Podlasia, Zespół Pieśni i Tańca „Mali Dzikowianie” z Dzikowca za prezentację tańców rzeszowskich, Zespół Pieśni i Tańca „Ostrowiacy” z Ostrowa za prezentację krakowiaka, Zespół Tańca „Borowiacy” z Borowej za prezentację polskich tańców narodowych i Zespół Tańca Ludowego „Nieczajnianie” z Dąbrowy Tarnowskiej za prezentację polskich tańców narodowych.
Fundatorem wszystkich nagród pieniężnych było Centrum Kulturalne w Przemyślu. Oprócz tego wszystkie uczestniczące w przeglądzie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki autorstwa Dariusza Jasiewicza, artysty-rzeźbiarza z Jarosławia.
Imprezę wsparł sponsor Karpacka Spółka Gazownictwa. Patronat medialny sprawowała Gazeta Codzienna „Nowiny” i Tygodnik „Życie Podkarpackie”.