W czwartkowy wieczór, 24 lutego br. odbył się po raz kolejny „Przystanek Poezja”. Organizatorem spotkania było Centrum Kulturalne w Przemyślu. Tradycyjnie „Przystanki Poezja” są ukłonem skierowanym w stronę osób piszących, przybliżają ich twórczość, sylwetkę, dotychczasowe dokonania. Tym razem wieczór autorski należał do pana Kazimierza Lindy mieszkającego w Stalowej Woli, ale pochodzącego z Babice koło Przemyśla. Był to zatem sentymentalny powrót autora do lat młodości związanej z tą miejscowością i Przemyślem, do początków jego pisania.
więcej13 lutego w Przemyślu odbyła się akcja „Zapal znicz wywiezionym”, upamiętniająca pierwszą deportację obywateli Polski na Syberię, która miała miejsce 10 lutego 1940 r.
więcejW sobotę, 12 lutego br. przemyscy żeglarze i miłośnicy szant spotkali się w Centrum Kulturalnym w Pzemyślu na V Przemyskim Wieczorze Szantowym.
więcejDawne obrzędy i zwyczaje występujące w życiu codziennym naszych przodków były przedmiotem przeglądu, który minionej niedzieli tj. 6 lutego br. odbył się w Starym Dzikowie. „Wątki Folkloru Ludowego” IX Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych, tak brzmi pełna nazwa imprezy zorganizowanej przez Wójta Gminy Stary Dzików, Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie, Centrum Kulturalne w Przemyślu. Współorganizatorem było Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, patronat honorowy nad imprezą sprawował Starosta Lubaczowski, zaś medialny: Tygodnik „Życie Podkarpackie”, Gazeta Codzienna „Nowiny”, portal internetowy Nowiny24, Kurier Lubaczowski. Sponsorem imprezy była Karpacka Spółka Gazownictwa.
więcejZłoty Róg Myśliwski Króla Jana, czyli pierwsza nagroda w kategorii dokonań zespołowych 32. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju przypadła Teatrowi Fieter z Ozimka za spektakl "Którzy upadają. Słuchowisko" Samuela Becketta. Nagrodę ufundowała Karpacka Spółka Gazownicza.
więcej